Klímaválság van. Foglalkozz vele, tegyél ellene, és vegyél rá másokat, hogy ők is cselekedjenek.
A legfrissebb kutatások szerint alig több mint tíz évünk van cselekedni, hogy a Föld felmelegedését megállítsuk 1,5℃-nál. Ha így folytatjuk, 1 millió faj pusztulhat ki. Mindez saját életfeltételeinket sodorja veszélybe. Hatalmas tehát a felelősségünk – mindannyiunknak –, hogy sürgősen cselekedjünk.
Szerencsére egyre többen vagyunk, akik ki is állnak a bolygónk védelmében, a tiszta vízért, levegőért, talajért, az erdők és az óceánok védelméért. A saját otthonunkról van szó, a Földről, amire nem csak nekünk, de az utánunk jövő generációknak is szüksége van.
Az alábbi pár blogcikk abban segít, hogy tájékozódj, mi a helyzet, és mit lehet tenni annak érdekében, hogy elkerüljük a klímaváltozás és a napjainkban már zajló fajkihalási hullám katasztrofális hatásait. Mind egyéni, mind rendszerszinten rengeteg teendőnk van. A jó hír, hogy mi lehetünk a változás, ha úgy döntünk, hogy nem a probléma, hanem a megoldás részei szeretnénk lenni.

Klímaválság vagy klímakatasztrófa?
Klímaváltozás, klímaválság, klímavészhelyzet, klímasztrájk, klíma-klíma-klíma… dől ránk rengeteg csatornán. Mi a helyzet? Van-e klímaváltozás, mi okozza, és milyen hatásokkal számolhatunk?

Mit tehetek (még) a klímaváltozás ellen?!
Mi van az egyéni felelősségvállaláson túl? Mára elértük az egyéni cselekvés korlátait. Azonnali, és nagyságrendekkel nagyobb eredményeket hozó lépésekre van szükség. Mit tehetek ezért én?

Tehetek én is a klímaváltozás ellen?
A klímaváltozás mindannyiunk felelőssége: így vagy úgy, de mindannyian hozzájárulunk. Mindenkinek tenni kell azért, hogy megfékezzük a hatásait. A jó hír, hogy számos lehetőségünk van klímalábnyomunk gyors, érdemi csökkentésére.

A klímavészhelyzet felismerése mentheti meg a jövőnket?
Klímavészhelyzet és tömeges fajkihalás korában élünk. A túlélésre csak akkor van esélyünk, ha eddig példátlan szintű globális együttműködés indul be kormányok, nagyvállalatok és köztünk, emberek közt. Eddig soha nem látott erejű mozgalmak indultak a Föld védelmében. Világszerte fiatalok milliói mentek utcára azonnali, bátor lépéseket követelve a döntéshozóktól – hazai és nemzetközi szinten egyaránt. Talán épp az ökológiai válság felismerése fogja előre mozdítani a bolygó védelmét?

Apokalipszis most?
Apokaliptikus víziók, katasztrófafilmes képek. Tényleg ennyire súlyos a helyzet? Mennyire kell félnünk a klímaváltozástól, és van-e a megoldás? Milyen vállalásokat tehet Magyarország?

ENSZ klímacsúcs: az emberiség 10 éves kihívása a klímavédelem
Bolygónk az ökológiai katasztrófa küszöbén áll. Az elmúlt négy év a valaha mért négy legforróbb év volt. A bolygó felmelegedése és az ahhoz kapcsolódó sokrétegű környezeti krízis nem a jövőben bekövetkező rémkép, hanem mindennapjaink jól érzékelhető és megdöbbentő valósága. „Mi vagyunk az első generáció, amelyik megtapasztalja a klímaváltozás következményeit, és az utolsó, amelyik változtathat annak menetén.” De megmentjük-e magunkat?

A Z-generáció klímaharca
Greta Thunberg globálisra nőtt mozgalma Magyarországra is megérkezett. Épp itt volt az ideje. Alig 10 évünk van megmenteni a bolygót.